پودر قند درجه یک دلیو – 1 کیلو

14,700 تومان

پودر قند درجه 1 شیرینی پزی بسته 1 کیلویی

نام محصول: پودر قند

مقدار: 1 کیلوگرم

کیفیت: اعلاء درجه 1، بی نظیر، بهترین کیفیت مناسب پخت انواع کیک و شیرینی

محصول: بسته بندی شده در دلیو

توضیحات

شما از این پس می‌توانید به خرید پودر قند بپردازید.

پودر قند دلیو نیز یکی دیگر از محصولات ویژه عمده فروشی دلیو است در بسته بندی ویژه دلیو برای شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها آماده شده است.

همچنین جهت خرید لوازم قنادی می‌توانید روی دلیو حساب کنید و از قیمت‌ها و تخفیف‌‌‌های ویزه بهره مند شوید.

پودر قند، ریزترین فرم شکر سفید است و ذرات تشکیل دهنده آن آنقدر ریز است که از ریزترین الک هم عبور می‌کند. این نوع شکر در شیرینی پزی بسیار پرکاربرد است. استفاده از پودر قند در شیرینی هایی که بافت فشرده دارند مانند شیرینی نخودچی بیشتر است. در کرم هایی که به عنوان روکش کیک استفاده می‌شوند و نباید شکر در دهان احساس شود مثل کرم پنیر خامه ای، تزئین کیک و شیرینی و در ساخت خمیرهای شکری مثل فوندانت نیز از پودر قند استفاده می‌شود. در زبان انگلیسی هر دو عبارت شکر قنادی یا شکر پودری به همین محصول اشاره دارد.
آیسینگ شوگر نوع دیگری از پودر قند است که سه تا پنج درصد آن با نشاسته ذرت جایگزین شده است. از آنجا که پودر قند به شدت تمایل به گوله شدن و به هم چسبیدن دارد، اضافه کردن نشاسته علاوه بر افزایش لطافت پودر قند، جذب رطوبت و چسبندگی آن را کم می‌کند. برای درست کردن آیسینگ شوگر به هر پیمانه پودر قند، یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت اضافه کنید و در غذاساز یا آسیاب برقی، خوب آسیاب و بعد الک کنید.

در ایران پودر قند در لوازم قنادی‌ها در دو نوع موجود است: یک نوع از شکر آسیاب شده و آرد شده و نوع دیگرش از کله قند آسیاب شده تهیه می‌شود. پودر قندی که از قند آسیاب شده تهیه می‌شود، روشن تر و لطیف تر است. پودر قند و پودر شکر عملکرد کاملا متفاوتی دارند و تفاوت پودر قند و پودر شکر در شیرینی پزی مشهود است. تیزی دانه‌‌‌های شکر مثل چاقو عمل کرده و با برش زدن در بافت کره، حفره‌‌‌های کوچک هوا ایجاد می‌کند. ولی پودر قند تیز نیست. ضمن اینکه شکر رطوبت بیشتری نسبت به پودر قند دارد و بافت متفاوتی ایجاد می‌کند.

اطلاعات بیشتر

وزن1 kg